Sertifikāti un standarti

Augstspiediena impregnēšana

Neimpregnēta koka šķiedra ir pakļauta sēnīšu, insektu un baktēriju ietekmei. Impregnējot koksni, tā tiek pasargāta no ārējās vides ietekmes.

Augstspiediena impregnēšanas procesā koksnē tiek iespiesta koksnes ķīmija, tādējādi impregnētas kosknes dzīves cikls paildzinās - zāģmateriāls kalpo ilgāk.

Impregnēšanas procesā zāģmateriālu pakas tiek ievietotas impregnēšanas autoklāvā. Autoklāvs tiek cieši aizvērts un tiek izsūknēts gaiss un radīts vakuums, kas atver koksni poru līmenī un sagatavo to ķīmijas iespiešanai. Tad autoklāva kamerā tie iepildīts impregnēšanas šķidrums, un spiediens tiek palielināts līdz tas sasniedz 12 bārus. Hidrauliskā spiediena ietekmē impregnēšanas šķidrums tiek dziļi iespiests koksnes porās, tādējādi, visapkārt produktam tiek izveidota aizsargkārta, kas ilgstoši to pasargā.

AKZ strādā ar diviem autoklāviem. Apstrādes procesā tiek izmantots ACQ šķidrums, kas ir apstiprināts lietošanai visā pasaulē. ACQ sastāvā ir varš un tā tiek pozicionēta tirgū kā koksnes aizsargķīmija, kas ir pielietojama gan kontaktā ar zemi, gan arī konstrukcijās.
ACQ mēdz būt divi toņi : zaļš un brūns.

ACQ zaļi impregnēti zāģmateriāli sākotnēji ir koši zaļā krāsā, taču ar laiku saules vai lietus ietekmē šī krāsa izbalē un kļūst pelēka. Koksnes aizsarkārtas funkciju krāsas zaudēšana nekāda veidā neietekmē.

AKZ impregnē zāģmateriālus pēc 2., 3. vai 4. impregnēšanas klases, atkarībā no klienta vēlmēm un produkta prasībām