Augstas pievienotās vērtības investīcijas SIA "AKZ"

SIA AKZ ir īstenojusi Eiropas Savienības fonda projektu konkursa "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma 2.1.2.4. aktivitātes "Augstas pievienotās vērtības investīcijas" 4. kārta ietvaros.

Projekta nosaukums: Augstas pievienotās vērtības investīcijas SIA „AKZ”
Projekta numurs APV/2.1.2.4.0/14/04/005

 

SIA AKZ projekta ietvaros veica šķeldas pārstrādes līnijas un lentveida kokskaidu kaltes uzstādīšanu, lai turpinātu attīstīt esošo saimniecisko darbību, tālāk pārstrādājot ražošanas blakusproduktu – celulozes šķeldu. Projekta mērķis ir risināt šķeldas tirgus noieta sarukuma problēmas, kā arī elastīgi reaģēt uz strauji augošo kurināmo granulu tirgus pieprasījumu Eiropā.

Projektā šķeldas pārstrādes un skaidu kaltēšanas procesa rezultātā, papildinot to ar uzņēmumam piederošām un ārpus projekta iegādātām tehnoloģijām, tiek ražotas premium klases granulas mazumtirdzniecības iepakojumos, ko realizē Rietumeiropas valstu mazumtirdzniecības tīklos. Pētījumu rezultātā izvēlētais tehnoloģiskais process ir tieši paredzēts augstākās pakāpes granulu tirgum – mājsaimniecībām – nodrošinot tādas granulu priekšrocības kā gaiša krāsa, augstas mehāniskā izturība un citas.

ERAF projekts